קורס עיצוב גרפי למתחילים
קורס עיצוב גרפי

קורס עיצוב גרפי למתחילים

כל מה שרציתם לדעת על קריירת המעצבים גרפיים תוכלו למצוא בכתבה הזאת החל מכמה מרוויחים מעצבים גרפיים, על העבודה בתחום וכמובן אם אפשר לעבוד בתחום זה מהבית. היום שענף ההייטק חם ורותח מורגש בענף את המחסור של מעצבים גרפיים שייתנו את הפתרונות לעיצוב ממשקי UX – UI , המעצבים הגרפיים לרוב מעצבים את כל האפליקציות ואת כל הנושא החזותי לעומת המתכנתים שנותנים את הצד של התכנות, כמו שאומרים כל אחד והמקצוע שלו, במסגרת הלימודים בעיצוב וגרפיקה תלמדו לעצב גרפיקות מקצועיות לענף האינטרנט וענף הדפוס שסובל ממחסור רב בכוח אדם עקב הנהירה והדרישה הגבוהה של מעצבים לעולם האינטרנט. האם כדאי גם לכם להיות חלק מעולם זה? בהחלט כן.

כמה מרוויחים מעצבים גרפיים נכון לשנת 2018

דווקא בתחום העיצוב גרפי חסרי ניסיון יתברגו מהר לענף ההייטק והדפוס, כל מקום עבודה שצריך גרפיקאים ומעצבים יכשירו את המתחילים לצרכים של המקום עבודה, שכר מתחילים לרוב מתחיל נכון לשנת 2018 כ 9000 ש”ח במידה וצברתם ניסיון בתחום של מספר שנים אתם יכולים להגיע לשכר של מעל 17000 ש”ח. כמובן שאם תבחרו לעבוד בתחום זה כפרילנסרים לעבוד מהבית או בצורה פרטית הסכומים יכולים להיות הרבה יותר גבוהים. תמיד מומלץ תחילה לעבוד בתור שכירים כדי לקבל ניסיון בשוק ולתפוס שם ולאחר מספר שנים או תוך כדי להתחיל לעבוד כפרילנסרים בתחום הזה, יש מעצבים שכבר בתקופת הלימודים פותחים עסקים פרטיים או שנכנסים לחברות לעבוד. אחת הסיבות לשכר הגבוה של המעצבים הגרפיים נובע בגלל המחסור העצום של כוח אדם בתחום, תחום ההייטק כולנו יודעים מרוויחים גבוה ואיתם המעצבים הגרפיים שמשקיעים בתקופת הלימודים כדי להיות מבריקים בתחום או כפרילנסרים או כשכירים, בתחום העיצוב הגרפי לגיל אין בכלל משחק אתם יכולים להיות גם בני 50 פלוס ולהיות תותחים במידה ואתם נותנים קווים עיצוביים שלכם שמוכרים ועוזרים ללקוחות שלכם לקדם את המכירות שלהם.

על העבודה מהבית כפרילנסרים בעיצוב גרפי

בתחום העיצוב גרפי כולם יודעים שתמיד יש את האפשרות לעבוד גם מהבית, תוכלו לעבוד בתור פרילנסרים ולעצב למספר לקוחות או לעבוד בתור שכירים וגם מהבית ולקבל משכורת ממקום העבודה שלכם, חברות אינטרנט רבות או חברות שיווק בעלות משרדי פרסום אינטרנטיים החל משיווק עסקים לרשתות החברתיות בפייסבוק, אתם תעצבו את הגרפיקה שתפורסם והם יפרסמו את זה בממשקים של הפייסבוק או בפלטפורמות אחרות, עידן האינטרנט מביא את האפשרות לפרסום זול באין ספור אפיקים היום ומאפשר לכל בעל עסק בכל תקציב להופיע ולחדור לתודעה של הקהל שאליו הם מכוונים. הדעות בתחום הם מאוד חלוקות, יש כאלה שיגידו לכם ישירות לאחר סיום לימודים בעיצוב ללכת להיות עצמאים ויש כאלה שיגידו לכם להיות שכירים תחילה, ההחלטה אם להיות פרילנסרים או לא תלוי מאוד באישיות של הבנאדם ואם הוא באמת מסוגל להיות אחראי על לוח הזמנים שלו.

כיצד משיגים עבודה לאחר סיום לימודים בעיצוב גרפי?

לרוב בתחום העיצוב גרפי במידה ואתם בחרתם להיות פרילנסרים ברגע שמצאתם לקוח אחד נושא הפה ואוזן מאוד חם וכתוצאה מזה לאורך הזמן מאגר הלקוחות שלכם יגדל. כמובן שאי אפשר להתעלם מהרשתות החברתיות כמו פייסבוק בה מצוי אין ספור קבוצות אשר נקראות מדורי דרושים בעיצוב גרפי או פרילנסרים בעיצוב, על ידי התחברות לקבוצה תוכלו לראות אין ספור הצעות עבודה וכמובן הדרישות לקבלה לעבודה. כמובן שההצעות עבודה שתמצאו בפייסבוק מתאימות גם לשכירים ולאו דווקא לפרילנסרים, ההצעות עבודה מחולקות לפי דרישה למעצבים עם ניסיון או בלי ניסיון, היום כדי למצוא עבודה בעיצוב גרפי תצטרכו להציג אך ורק תיק עבודות, לאף חברה או משרד פרסום לא מעניין איזה תעודה יש ברשותכם, מה שיבדקו זה אך ורק איך תיק העבודות שלכם נראה, כיצד אתם מעבירים קונספט עיצובי ועל הנושאים שבחרתם לעצב. מאוד מומלץ להכניס לתיק העבודות מספר עבודות עם נושאים שונים, החל ממודעות פרסום ועד ללוגואים או איורים וציורים דיגיטליים שנעשו בתוכנות של עיצוב גרפי.

לימודים בעיצוב גרפי – מה כוללים הדרכה בתחום

לימודים בעיצוב גרפי מתחילים קודם כל עם הטמעת נושאי העיצוב, כיצד להעביר קונספט עיצובי תוך הבנת תהליכי העיצוב לרמה קונספטואלית לצרכים של הלקוחות שלכם, לאחר לימודי העיצוב מתחיל תהליך היישום של מבנה העיצוב בתוכנות לגרפיקה ממוחשבת של חברת אדובי, חברת אדובי כיום הנה החברה הבלעדית שדרכה מעצבים גרפיים מוצאים פתרונות לעבודות בעיצוב, כדי להיות מעצבים גרפיים או גרפיקאים עליכם ללמוד את  3 התוכנות הפופולריות בשוק, התוכנת הם הפוטושופ, אילוסטרייטור ותוכנת אינדיזיין, בטח אתם שואלים למה צריך 3 תוכנות כדי להיות מעצב גרפיקה דיגיטלית, כל תוכנה יש לה תפקיד אחר בקריירת המעצבים הגרפיים,  שילוב של 3 התוכנות יוצר סנכרון לתהליכי העיצוב החל מהתחלת עבודה בתוכנת הפוטושופ עד לסיום התהליך בהכנת ספר או חוברת בתוכנת האינדיזיין.

תיק העבודות בעיצוב גרפי – עד כמה הוא באמת חשוב?

הזכרנו קודם על החשיבות של תיק העבודות, כמובן שכמו שכתבנו תעודות לא פותחות דלתות לאף אחד בתחום העיצוב גרפי, במהלך הלימודים בעיצוב גרפי תצטרכו לעבוד לכל אורך הקורס על דוגמאות עיצוביות שתכינו במהלך הלימודים, תצטרכו להראות עבודות כיצד היו בהתחלה ואת כל תהליכי הסקיצות שנעשו עד לבחירה של הסקיצה הסופית שנבחרה, יבדקו כיצד אתם בונים קומפוזיציה גרפית נכונה תוך מתן תשומת לב מלאה כל הקשר בין האלמנטים הגרפיים, כיצד אתם מפזרים את הנושא העיצובי תוך מתן תשומת לב למסר שאתם רוצים להעביר. אחד הדברים שבודקים בתיק זה איפה עשיתם את העבודות שלכם, האם הכנתם את העבודה בתוכנה המיועדת לכך או עשיתם עבודה ארוכה, כמובן שבתקופת הלימודים תצטרכו להשקיע המון כדי לתרגל את התוכנות הגרפיות, הסוד הוא ככל שמתרגלים הרבה את התוכנות הגרפיות תוכלו להביע שליטה מלאה בהפגנת היצירתיות. בזמן העבודה אם תהיו מהירים תוכלו להפגין מחשבה על נושא העיצוב ולא על איך מפעילים תוכנות גרפיות.

טרנדים בעיצוב גרפי – איך נשארים מעודכנים

בתיק העבודות שלכם יראו אם אתם מסגננים את העבודות שלכם על אותם קווים שנהוגים בעולם העיצוב או שאתם מודעים לטרנדים החדשים בתחום העיצוב נכון ליום כתיבת מאמר זה ב2018- לקראת 2019 , בתיק העבודות מומלץ ללכת לפי טרנדים וקווים עיצוביים שנהוגים אבל מומלץ גם לתת את הצד האישי שלכם לעבודה  ולהראות כיצד אתם מפגינים יצירתיות עם רעיונות עיצוביים שלכם ולא רעיונות שמועתקים ממעצבים גרפיים אחרים. מומלץ תמיד לגגל בגוגל ולבדוק מה הטרנדים העכשוויים וגם באתרים בחול, להיות מעודכנים ישאיר אתכם תמיד רעבים ליצירתיות ולנושאים חדשים שיפתחו בפניכם אפיקים חדשים.

הלימודים מהבית בתחום העיצוב גרפי או בחיפה והצפון

אם אתם גרים באזור הצפון וחיפה אתם מוזמנים להגיע אלינו לסטודיו סול לימודים עיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת אחד על אחד ללימודי תעודה ותיק עבודות ואם אתם שוקלים ללמוד מהבית בהחלט תוכלו להיות מחוברים למורים שלנו לסטודיו, לימודים אונליין תופסים תאוצה בעשור האחרון וכיום כל אחד יכול ללמוד מהבית אחד על אחד עם מורים פרטיים והכל אונליין דרך המחשב בדיוק כמו שתוכנת הסקייפ עובדת, אתם מקבלים תוכנת חיבור בה המורה מחובר ישירות  לתוכנת הגרפיקה שנמצאת אצלכם, המורה ינחה אתכם צעד אחר צעד איך מפעילים את התוכנות הגרפיות וידבר אתכם דרך המחשב, בסיום כל שיעור  תקבלו שיעורי בית ומטלות כדי לחזור על החומר הנלמד, לכל אורך הלימודים נעבוד אתכם על תיק העבודות שהוא הדבר הכי חשוב בתחום העיצוב גרפי ובתעשייה הישראלית. בסיום הלימודים תגישו פרויקט סיום לעשיית תהליכי מיתוג לעסקים ועוד אין ספור נושאים בעיצוב הגרפי רחב תחומי. אז מחכים לכם 🙂

שתף את הפוסט

גלילה לראש העמוד