שירותי בניית קישורים

שירותי בניית קישורים

בניית קישורים הוא אחד התחומים החשובים ביותר של קידום אתרים ובמהלכו יוצרים (או “בונים”) קישורים ממקורות שונים ברשת אל אתר הלקוח. קישורים אלו נקראים “קישורים חיצונים” מכיוון שהם מגיעים מאתר אחר, וזאת על מנת להבדיל אותם מקישורים בין שני דפים באותו האתר שנקראים “קישורים פנימיים”.

התפקיד של הקישור הוא למעשה לאותת לגוגל שעמוד מסוים ברשת מביע אמון בעמוד אחר ומצביע עבורו. כך לדוגמה, אם אתר א’, אתר ב’ ואתר ג’ מקשרים כולם לאתר ד’, הרי שאתר ד’ קיבל לכאורה שלוש הצבעות והחשיבות שלו בעיני גוגל עולה, כך שהדירוגים שלו יהיו גבוהים יותר והוא יופיע במקום גבוה יותר בתוצאות החיפוש. כמובן שכפי שנראה מיד, מדובר בהפשטה גדולה מאוד של סכמת הקישורים ברשת, אבל היא מספיקה על מנת להבין את החשיבות של שירות בניית קישורים איכותיים.

על בניית קישורים איכותיים יותר ופחות

לכאורה קל לאפיין קישור : מדובר בטקסט בין שתיים או שלוש מילים שיוצא מעמוד מסוים ומוביל לעמוד אחר, אך כאן למעשה טמון בניית קישוריםההבדל בין קישור איכותי לבין קישור לא איכותי : קישור לא איכותי שנבנה אך ורק למטרות קידום יהיה בדרך כלל קישור שאף אחד לא ירצה להיכנס אליו, או שהוא לא יהיה קשור לעמוד בו הוא נמצא (לדוגמה, קישור למנעולן בעמוד של קוסמטיקאית).

הקישור יכול להופיע בתחתית העמוד או באמצע שלו, אבל הטקסט שלו יראה ממוכן מדי ולא טבעי. לדוגמה “צימרים בצפון” או “משכנתא זולה”. במילים אחרות, הוא ייראה יותר כמו פרסומת מאשר קישור לגיטימי. הרבה פעמיים הקישורים האלו מובילים לעמודים באיכות נמוכה, כך שגם מי שנכנס אליהם, לא מרוויח הרבה.

לעומת זאת קישור איכותי הוא קישור שהטקסט שלו אינו ממומן ויש סיכוי אמיתי שמישהו ירצה ללחוץ עליו על מנת להגיע לעמוד אליו הוא מוביל. הטקסט של קישור כזה יכול להיות למשל “כיצד לבחור צימר” או “מה חשוב לבדוק לפני שלוקחים משכנתא”. לקישורים האלו אולי עדיין יש ניחוח מעט פרסומי מכיוון שהם עדיין מכילים את מילות המפתח (ביטויי החיפוש) אותן רוצים לקדם, אבל הם נשמעים ונראים טבעיים יותר. קישורים אלו בדרך כלל גם יפנו לעמוד איכותי יותר וייצאו ממקום מרכזי בגוף המאמר הנקרא (על מנת למשוך את תשומת ליבו של הקורא).

לסיום, יש גם קישורים שלא מכילים שום מילות מפתח והם סתמיים למדי. למשל, “לחצו כאן” או קישורים שהם למעשה תמונות. גם קישורים אלו יכולים להיחשב לקישורים איכותיים, תלוי בהקשר שבו הם נמצאים והאם הם אכן רלוונטיים לגולש.

חשוב להסביר שהיכולת של גוגל לזהות קישור איכותי לעומת קישור לא איכותי התחדדה מאוד בשנים האחרונות ואתר עם הרבה מאוד קישורים לא איכותיים יתקשה להתקדם בגוגל ולפעמיים אפילו ייענש על ידו וירד בדירוגים.

שירות בניית קישורים

שירות בניית קישורים איכותיים הוא שירות שבמהלכו יוצרים קישורים אל אתר הלקוח באמצעות פרסום של מאמרים שונים באתרי נישה  ברמה גבוהה. קישורים אלו עונים על כל הדרישות של קישורים איכותיים ולכן יש להם פוטנציאל גבוה להעלות את דירוג האתר בגוגל.

חשוב לציין,  שירות בניית קישורים זה לא מחליף שירות קידום אתרים קלאסי והוא מתאים בעיקר לאתרים שכבר עברו אופטימיזציה לגוגל ומבנה הקישורים הפנימיים שלהם הוא טוב, וכעת כל מה שהם צריכים על מנת להתקדם הוא סט נוסף של קישורים חיצוניים.

 

שתף את הפוסט

גלילה לראש העמוד