מהי נגישות אתרים ולמה היא חשובה
הנגשת אתרים

מהי נגישות אתרים ולמה היא חשובה

בכל הנוגע לחוקים שיועדו לשפר את איכות חייהם של צרכנים, אחד החוקים החדשים נוגעים לנגישות אתרים לבעלי מוגבלויות אתרים כאלה נועדו לקדם שוויון בין גולשי הרשת והקניית מידע בכל תחום בשיטות שונות כמו הנגשה קולית, הכוונה באמצעות התאמת פיצ’רים לבעלי מוגבלויות, תוך הקניית יכולות טובות יותר להשתמש ברשת.

>>> בעל אתר? צור קשר עם דניאל זריהן לייעוץ וקידום אתרך!

נגישות אתרים נועדה להעניק לכל אדם, בין אם הוא סובל ממוגבלות בראיה, בשמיעה או בליקוי בקריאה וכתיבה, לגלוש ברשת בצורה יעילה יותר תוך שאותם בעלי מוגבלויות יכולים לבצע פעולות שמקלות על אורח חייהם וזאת באמצעות גלישה באינטרנט.

הנגשת אתרים

חברות לנגישות אתרים

בשל חוק הנגישות, מוצאים עצמכם בעלי עסקים עומדים חסרי אונים לעיתים מול חוק הנגישות שמורה לכל אתר להיות נגיש לבעלי מוגבלויות, ומרביתם אינם יודעים האם כעת הם יצטרכו להזמין אחסון אתרים \ לבנות אתר חדש עם jetpress או כיצד להפוך את האתר הקיים לנגיש.

בשל כך חשוב לדעת כי חברות המומחיות בנגישות אתרים הן כאלה שמספקות פתרונות טכנולוגיים אשר הופכים את האתר לנגיש גם אם לא היה כזה קודם.

כיום באמצעות חברות העוסקות בתחום ניתן לבצע המרה של האתר בקלות לאתר בעל נגישות וזאת ללא עלויות גבוהות של יועצי נגישות ומתכנתים בגובים עשרות אלפי שקלים על הפיכת אתר לנגיש.

אבל מדוע נגישות אתרים כה חשובה?

מלבד החוק אשר מורה לבעלי אתרים להפוך את האתר שלהם לנגיש עבור בעלי מוגבלויות, חשוב לדעת שגם עבור בעלי האתרים הנגשת אתרים חשובה בהחלט.

כיום רבים הלקוחות אשר מחפשים אחר שירות ועבור מוצרים שונים באתרי האינטרנט ולכן בהנגשת אתרים  – קהל היעד הופך לגדול יותר, נאמן ומרוצה יותר.

בנוסף בכך אפשר להצטרף למהפכה חברתית אשר בה כולם שווים תוך שהאתר שלכם מייצג עסק שמתחשב באחרים ומקנה שירות לכל אדם ברמה ובוצרה שוויונית.

מלבד זאת בשל חוק הנגישות, ניתן לאכוף את החוק ולפעול מבלי לקבל קנסות או הורדות של האתר על ידי גורמי אכיפה שונים.

שתף את הפוסט

גלילה לראש העמוד